Loga UE, EFS i GARR

Nasze firmy

Dotacje na innowacje - Marcin Bieda D BEST

Pierwszą firmą powstałą w ramach projektu „Biznesklasa” była firma Pana Marcina Biedy zajmująca się tworzeniem aplikacji dedykowanych dla urządzeń mobilnych np. dla telefonów komórkowych iPhone, odtwarzaczy iPod Touch czy tabletów iPad.

Najnowsze dane mówią już o ponad 230 000 posiadaczy iPhone’ów w Polsce. Rynek dla wszystkich produktów firmy Apple rozwija się bardzo dynamicznie i obecnie występuje bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, w szczególności ze strony osób prywatnych (jako odbiorców detalicznych) jak i firm zainteresowanych stworzeniem dedykowanych aplikacji.

Poza wiodąca działalnością, jaką jest tworzenie oprogramowania na iPhone OS, firma D BEST aktualnie tworzy aplikacje także dla telefonów korzystających z dwóch innych wiodących mobilnych systemów operacyjnych Android OS oraz Bada OS. Wszystkie produkty wykonane przez D BEST cechuje przede wszystkim prostota użytkowania oraz funkcjonalność. Firma planuje tworzenie aplikacji edukacyjnych, rozrywkowych czy branżowych. Wyróżnikiem aplikacji tworzonych przez D BEST jest możliwość ich dostosowania do wymagań indywidualnego klienta, który sam określa walory użytkowe aplikacji. Dzięki nawiązaniu kontaktów z grupą doświadczonych tłumaczy firma jest w stanie zlokalizować aplikację w ponad 20 językach z całego świata.

D BEST przygotowuje się także do otwarcia serwisu ułatwiającego 'startup'om dystrybucję aplikacji, wspomagając ich od strony dystrybucji, marketingu, lokalizacji czy też procesu testowania.

Oprócz tworzenia aplikacji multimedialnych firma oferuje również usługi tworzenia stron internetowych: portali, serwisów czy sklepów internetowych oraz inne usługi informatyczno-elektroniczne.

Więcej szczegółów na stronie internetowej firmy D BEST http://dbest.com.pl/


Sklep specjalistycznego zaopatrzenia medycznego "DarMed" Klaudia Kapysz Kajzar

Codzienność z nami jest łatwiejsza! – tak brzmi motto firmy Pani Klaudii Kapysz-Kajzar, która w sierpniu założyła firmę zajmującą się sprzedażą sprzętu medycznego. Sklep oferuje szeroką gamę produktów medycznych, od aparatury medycznej (ciśnieniomierze, termometry, glukometry), poprzez sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, środki pomocnicze, opatrunkowe, odzież i obuwie medyczne po środki do dezynfekcji, meble medyczne i narzędzia chirurgiczne. „DarMed” oferuje sprzęt wysokiej jakości, dostarczany przez renomowanych producentów m.in. Armedical, CA-MI, Ecolab, Esteer czy Hartmann.

Wszystkie artykuły można zakupić drogą wysyłkową poprzez sklep internetowy http://www.darmed.net.pl jak i w sklepie stacjonarnym w Tychach przy ul. Jana Barona 24H. Oprócz sprzedaży „DarMed” oferuje również możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i aparatury medycznej oraz profesjonalne doradztwo w zakresie doboru sprzętu i produktów do potrzeb Klienta. Firma posiada również podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie realizacji zleceń na środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne.

W przyszłości Pani Klaudia Kapysz-Kajzar planuje budowę sieci sklepów stacjonarnych oraz rozpoczęcie sprzedaży hurtowej.


EKO-KOMFORT Michał Szczepańczyk

Za gorąco? Za zimno? Jeżeli tak, to poradzić na to może firma EKO – KOMFORT Pana Michała Szczepańczyka, zajmująca się montażem klimatyzacji. Firma oferuje szeroką gamę urządzeń grzewczo-chłodzących o różnych gabarytach i w różnym przedziale cenowym. W chwili obecnej EKO-KOMFORT realizuje inwestycje przede wszystkim w województwie śląskim i opolskim, ale w planach jest rozszerzenie działalności na Polskę południową.

W ramach usługi montażu klienci firmy mogą liczyć na doradztwo w zakresie doboru odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych do potrzeb oraz istniejących warunków lokalowych. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z usługi montażu urządzeń zakupionych w innych firmach.

Oprócz ww. usług firma zajmować się będzie w przyszłości również montażem instalacji elektrycznych, centralnego ogrzewania czy rolet.

Wszystkie informacje są dostępne pod adresem http://www.eko-komfort.pl


Praktyka Stomatologiczna lek. stom. Patrycja Wojtasińska-Chebel - specjalista ortodonta

Czy zdecydować się na aparat stały czy zdejmowany?

Jakie są metody leczenia wad zgryzu i jaka będzie odpowiednia dla mojego dziecka, czy dla mnie?

Kiedy rozpocząć leczenie ortodontyczne, by było najkrótsze a równocześnie najbardziej efektywne?

Na te i inne pytania z zakresu ortodoncji z pewnością odpowie Pani Patrycja Wojtasińska-Chebel - specjalista ortodonta, prowadząca od czerwca specjalistyczną praktykę ortodontyczną w Katowicach przy ulicy Miłej 3A. Pani Patrycja oferuje pacjentom specjalistyczną obsługę w zakresie leczenia ortodontycznego, od konsultacji i diagnozy poprzez przedstawienie planu leczenia po wizyty kontrolne.

Ortodoncja pozwala każdemu uzyskać ładny uśmiech i poprawę komfortu życia, a aparat ortodontyczny jest akceptowany przez otoczenie. Wraz z rozwojem technik w zakresie leczenia wad zgryzu takich jak zamki samoligaturujące, czy mikroimplanty rozszerzają się możliwości leczenia.

Każdy pacjent może liczyć na profesjonalną obsługę oraz dobór odpowiednich metod leczenia. Wszystkie zabiegi wykonywane są w komfortowych warunkach, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pacjent może zobaczyć wizualizację wyników leczenia.

O wszystkich oferowanych usługach można dowiedzieć się ze strony http://www.ortodoncja.chebel.pl

Obecnie firma rozwija swoją podstawową działalność w Katowicach, Pani Patrycja przyjmuje swoich pacjentów również w Czeladzi przy ulicy Nowopogońskiej 41.


Open Eksperts – Katarzyna Kruszyńska

Współcześnie pozyskanie nowego pracownika nie jest prostą sprawą, zwykła rozmowa rekrutacyjna nie sprawdza motywacji kandydata oraz jego rzeczywistych umiejętności i kompetencji. Konieczne jest również okresowe badanie kompetencji pracowników i dynamiki rozwoju ich umiejętności na danym stanowisku pracy. Na te potrzeby doskonale odpowiada firma założona przez Panią Katarzynę Kruszyńską – OPEN EKSPERTS.

OPEN EKSPERTS sprawi, że „właściwi ludzie będą na właściwym miejscu” poprzez doradztwo w zakresie rekrutacji i selekcji pracowników na stanowiska specjalistyczne i Top Managementu oraz organizowanie sesji Assessment / Development Centre. Dostępne będą również usługi Outplacementu, łagodzące skutki zwolnień pracowniczych oraz badania m.in. narzędziem Extended Disc, sprawdzające poziom motywacji pracowników, jak i stopień realizacji przez nich celów zawodowych.

Usługi realizowane przez OPEN EKSPERTS są skierowane do klientów instytucjonalnych oraz firm z sektora MŚP. Dodatkowo, na życzenie klienta, firma może dokonać badania i diagnozy kultury i klimatu organizacyjnego firmy, jak i od podstaw stworzyć niezbędną dokumentację związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Więcej informacji na stronie www.openeksperts.pl


Mana Film – Łukasz Pruss

Biznes się kręci! Razem z firmą Mana Film, prowadzoną przez Pana Łukasza Prussa. Pan Łukasz Pruss zajmuje się filmowaniem od przeszło 10 lat, to podróże oraz chęć dokumentowania miejsc oraz przeżyć ludzi skłoniły go do uwieczniania ich początkowo na zdjęciach, a później na taśmie filmowej. Podobnie jak w przypadku wielu innych firm powstałych w ramach projektu “Biznesklasa” hobby przekształciło się w działalność gospodarczą.

Działalność Mana Film to w głównej mierze produkcja filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych. Oprócz produkcji filmowej duża część działań będzie skupiona na montażu filmowym, telewizyjnym i wideo. Dodatkowo Mana Film będzie zajmować się również dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych.

Głównym zainteresowaniem firmy jest tworzenie filmów dokumentalnych, reportaży dla stacji telewizyjnych oraz produkcji filmowych o charakterze festiwalowym. Również uwiecznianie imprez publicznych oraz prywatnych. W Mana Film obsługa klienta jest kompleksowa, a klient otrzymuje produkt całościowy bez konieczności zlecania innym firmom poszczególnych elementów produkcji.

Oferta dla klienta indywidualnego będzie przygotowywana przy uwzględnieniu jego preferencji oraz możliwości finansowych, tak aby współpraca przebiegała efektywnie dla obydwu stron.


Gabinet Rehabilitacji Dziecięcej "Iskierka" - Anna Szymaniec

Dajemy rodzicom poczucie bezpieczeństwa, a dzieciom szansę prawidłowego rozwoju - to motto nowopowstałego gabinetu rehabilitacji dziecięcej "Iskierka", prowadzonego przez Panią Annę Szymaniec. Nowy gabinet powstaje w samym sercu osiedla Paderewskiego, przy ulicy Paderewskiego 65 i będzie zaspokajał potrzeby małych pacjentów nie tylko z Katowic, lecz także z miast ościennych.

Podstawowa działalność gabinetu będzie się opierała przede wszystkim na prowadzeniu terapii neurorozwojowej metodą NDT-Bobath wspomaganą metodą kinesiotapingu oraz dobór specjalistycznych wkładek termoplastycznych. Dodatkowo specjaliści gabinetu będą prowadzić konsultacje dla rodziców odnośnie pielęgnacji i prawidłowego rozwoju psycho-ruchowego dziecka, oraz w zakresie diagnostyki wad postawy.

Oferta gabinetu będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne zabiegi i terapie, w planach jest wprowadzenie zajęć z integracji sensomotorycznej oraz indywidualnej gimnastyce korekcyjnej dla dzieci z wadą postawy. Wszystkie usługi będą świadczone przez doświadczonych specjalistów, posiadających odpowiednie kwalifikacje, a efektywność terapii będzie gwarantowana poprzez odpowiedni jej dobór do potrzeb oraz budowanie pozytywnej relacji z małymi pacjentami i ich rodzicami.

Ruszyła już strona internetowa gabinetu www.rehabilitacja-iskierka.pl


AKKA - Sprzęt fotograficzny

Już nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby korzystać ze sprzętu dla zawodowców, którego koszt jest niejednokrotnie nie do przeskoczenia dla wielu osób zainteresowanych fotografią. Powstała w tym roku wypożyczalnia sprzętu fotograficznego - AKKA - umożliwi korzystanie ze specjalistycznego sprzętu nie tylko profesjonalistom, lecz także amatorom.

Podstawą działalności będą krótkoterminowe wypożyczenia sprzętu fotograficznego oraz zestawów oświetleniowych. W ofercie wypożyczeń znajdzie się przede wszystkim wysokiej klasy oświetlenie fotograficzne, umożliwiające realizację profesjonalnych sesji praktycznie w każdych warunkach – zarówno w studio jak w plenerze.

Usługa wypożyczenia będzie powiązana z doradztwem dotyczącym doboru sprzętu do rodzaju i charakteru planowanej sesji fotograficznej. Będzie możliwe również skorzystanie ze wsparcia technicznego asystenta podczas sesji, co zminimalizuje koszty ubezpieczenia sprzętu i zapewni klientom wsparcie w przypadku wystąpienia problemów w trakcie sesji fotograficznych. AKKA będzie proponować klientom wysokiej jakości sprzęt po konkurencyjnych cenach wypożyczenia. Wypożyczony sprzęt będzie dostarczany do klienta w dogodnym dla niego terminie.

Oprócz wypożyczeń sprzętu fotograficznego AKKA będzie zajmować się organizacją sesji fotograficznych dla samodzielnych fotografów jak i agencji reklamowych.

Już niebawem ruszy strona internetowa www.dlafotografow.pl, zawierająca cennik usług jak i specyfikację sprzętów.


Gitara gra! - Instrumenty muzyczne – Wojciech Łukawski

Pan Wojciech grał na gitarze od dziecka, jednak pasja majsterkowicza wzmogła w nim chęć poznania technicznej strony instrumentów. Z biegiem lat Pan Wojciech zapragnął przekształcić hobby w działalność gospodarczą z pomocą projektu „Biznesklasa”

Głównym celem firmy jest zaspokajanie potrzeb muzyków (amatorów i profesjonalistów), firm związanych z organizacją imprez oraz zajmujących się rejestracją dźwięku. Oferta proponowana przez Pana Wojciecha Łukawskiego jest bardzo szeroka i skupia się na dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest wytwarzanie gitar na zamówienie według indywidualnych preferencji klienta oraz serwis lutniczy, przeróbki i naprawa gitar.

Drugi obszar działalności skupia się na sprzedaży gitar masowej produkcji, części i akcesoriów do instrumentów muzycznych oraz elementów nagłośnienia gitar. Dodatkowo firma Pana Wojciecha będzie wyposażać sceny oraz studia nagrań w instrumenty oraz elementy nagłośnienia i sprawować techniczna opiekę nad przebiegiem nagrania czy występu.

W kolejnych latach planowanej jest utworzenie e-sklepu oraz sklepu stacjonarnego w Chorzowie.

http://www.lukawskimusic.com


Barbara Stolorz Biuro Projektowe "VINGA"

Od kilku lat obserwujemy swoisty boom na rynku mieszkaniowym w województwie śląskim, który ogarnął nie tylko większe miasta lecz również tereny peryferyjne. Wzrost zatrudnienia jak i realny wzrost płac wpłynął na preferencje mieszkaniowe mieszkańców województwa, co można zaobserwować w realizowanych obecnie projektach mieszkań czy domów. Najchętniej nabywanymi nieruchomościami nie są już mieszkania w wysokiej zabudowie lecz domy wolnostojące lub domy w zabudowie szeregowej.

Budowa domu jest wielką inwestycją, którą należy rozpocząć od projektu architektonicznego, w czym specjalizuje się nowe biuro projektowe „VINGA”, prowadzone przez Panią Barbarę Stolorz. W głównej mierze działalność biura projektowego będzie opierała się na:

To właśnie odpowiedni projekt domu decyduje o jakości życia jego mieszkańców i ułatwia codzienne ich funkcjonowanie w danej przestrzeni. Przygotowanie projektu przez biuro projektowe „VINGA” opiera się głównie na ścisłej współpracy z klientem, tak aby dopasować projekt to jego potrzeb, stylu życia i preferencji estetycznych.

Strona internetowa biura projektowego znajduje się pod adresem www.vinga.pl


MojaUbezpieczalnia.pl Tomasz Bieńko

Rynek ubezpieczeniowy jest niezwykle zawiły, na co nakłada się przede wszystkim częsta zmiana przepisów prawnych. Firmy ubezpieczeniowe, aby przyciągnąć klientów do już obszernej oferty dokładają wiele nowych produktów, przez co wybór odpowiedniego ubezpieczenia staje się bardzo skomplikowane.

"Z nami ubezpieczenia są proste!" – to motto firmy Pana Tomasza Bieńko, zajmującej się ubezpieczeniami osób prywatnych i firm z sektora MSP. Głównym zainteresowaniem firmy będą ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości oraz ubezpieczenia dla podmiotów gospodarczych.

W ramach prowadzonej działalności powstanie portal www.mojaubezpieczalnia.pl, który umożliwi osobom prywatnym i podmiotom gospodarczym sprawdzić jaka oferta ubezpieczenia jest dla nich jak najbardziej korzystna. Z portalu będą mogli korzystać również agenci oraz brokerzy ubezpieczeniowi poprzez wykupienie powierzchni reklamowej na portalu oraz dotarcie do nowych klientów.

Dodatkowo portal ułatwi komunikację pomiędzy kupującymi ubezpieczenia i umożliwi „licytację” ubezpieczeń, a w efekcie bardziej korzystną cenę. O szczegółach można przeczytać na stronie www.mojaubezpieczalnia.pl


Vtrip.pl - Agnieszka Ziaja

Przed każdą podróżą zadajemy sobie trzy podstawowe pytania: gdzie jechać?, na jak długo? oraz z usług którego operatora skorzystać? Po uzyskaniu odpowiedzi na pierwsze i drugie pytanie pozostaje tylko wybór biura turystycznego, co wiąże się z przeglądaniem mnóstwa stron oraz porównywaniem wielu ofert.

Ułatwieniem dla wielu podróżnych z pewnością będzie nowopowstały portal turystyczny Vtrip.pl, prowadzony przez Panią Agnieszkę Ziaję. Portal będzie zapewniał klientom dostęp do ofert wielu Tour Operatorów, które będzie można sortować według dowolnie wybranych kryteriów, odpowiadającym potrzebom podróżujących m.in. według ceny, miejsca pobytu, wyżywienia, standardu hotelu, środka lokomocji i wielu innych.

Portal będzie zawierał oferty wczasów, wycieczek objazdowych i egzotycznych, kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży w różnych wariantach cenowych, tak aby klienci o różnym stopniu zamożności mogli coś dla siebie znaleźć.

Oprócz ofert dla klienta indywidualnego portal będzie zawierał również oferty dla grup zorganizowanych, które będą mogły powierzyć firmie organizację całego wyjazdu począwszy od wyboru miejsca na ocenie organizacji podróży skończywszy. Wyróżnikiem usług Vtrip.pl będzie sprawowanie opieki nad klientem na każdym etapie podróży oraz zapewnienie dodatkowych usług takich jak choćby rezerwacja usług instruktora nurkowania czy zajęć nauki jazdy na nartach.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na www.vtrip.pl


ekspercka - Pracownia Analiz Środowiska

Coraz większe wymagania, w stosunku do firm, związane z ochroną środowiska oraz szybko zmieniające się prawo spowodowały wzrost popytu na usługi związane z konsultingiem w zakresie ochrony i inżynierii środowiska.

Na wzrost popytu w tej branży doskonale odpowiada oferta eksperckiej - Pracowni Analiz Środowiska. Przedmiotem działalności eksperckiej jest szeroko rozumiane doradztwo, ukierunkowane na ochronę środowiska. Głównym nurtem działań firmy jest outsourcing środowiskowy, audyt środowiskowy oraz opracowywanie stosowanej dokumentacji umożliwiającej uzyskanie przez klienta decyzji administracyjnych w obszarze prowadzonej przez niego działalności mającej związek z wpływem na środowisko.

W ramach audytu i outsourcingu środowiskowego prowadzone są usługi mające na celu określenie obowiązków wynikających z tytułu ochrony środowiska, usługi due-diligence, wdrażanie Systemów Zarządzania Środowiskiem zgodnie z ISO 14 001 oraz EMAS, pomoc w uzyskaniu ekoznaków dla produktów wprowadzanych na rynek (ekoznaki, ecolabel) oraz możliwość przejęcia od podmiotów gospodarczych obowiązków wynikających z tytułu ochrony środowiska. Jednocześnie klienci mogą skorzystać z usług naliczania opłat za korzystanie ze środowiska, opłat produktowych, związanych z wprowadzeniem m.in. baterii czy produktów w opakowaniach na rynek oraz przeprowadzenia procesu rejestracji w rejestrach Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

W zakresie przygotowywania dokumentacji umożliwiającej klientowi uzyskanie decyzji administracyjnych, „ekspercka” prowadzi kompleksowe działania związane z przygotowaniem wniosków w celu uzyskania tychże decyzji z zakresu gospodarki odpadami, emisji do powietrza oraz poboru wód i emisji ścieków.

Oferta Pracowni jest skierowana przede wszystkim do mikro- i małych firm z terenu całego kraju, więcej informacji na stronie www.ekspercka.pl


Czyściec Studio Nagrań - Michał Kuźniak

Kolejną firmą powstałą w ramach projektu "Biznesklasa" jest studio nagrań "Czyściec" założone przez Pana Michała Kuźniaka. Studio znajduje się w bardzo interesującym i atrakcyjnym miejscu - Planetarium w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Lokalizacja jest bardzo korzystna pod kątem tego typu działalności ze względu na położenie w centrum aglomeracji jak i bardzo dobre warunki akustyczne jakie stwarza siedziba Planetarium.

Studio będzie oferowało szereg usług, tak aby kompleksowo obsługiwać każdego klienta. Oferta będzie zawierała nie tylko opracowanie koncepcji, lecz również skomponowanie, zaaranżowanie oraz zarejestrowanie gotowego projektu. Wykonanie wszystkich wymienionych usług w jednym miejscu skutecznie wpłynie na cenę i będzie wyróżniało "Czyściec" na tle konkurencji.

Oferta studia nagrań będzie skierowana do zespołów muzycznych i solistów jak i instytucji oraz firm. W ramach prowadzonej działalności studio będzie zajmowało się produkcją płyt pilotażowych, spotów reklamowych, audiobooków czy infolinii telefonicznych oraz udźwiękowieniem słowników, prezentacji multimedialnych, stron internetowych, gier, filmów czy spektakli teatralnych. Dodatkowo studio będzie produkować innowacyjne banki brzmień instrumentów wirtualnych, których zakup będzie możliwy poprzez stronę internetową.

Strona internetowa znajduje się pod adresem www.czysciec.net


ArtPiomar – Marzena Ryłko – Piotrowska

Ostatnie lata to wysyp nie tylko półproduktów, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalne przedmioty czy ozdoby, lecz przede wszystkim gotowych produktów zindywidualizowanych, wykonywanych na zamówienie klienta. Produkty wykonane ręcznie cieszą się coraz większą popularnością, klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy towarów o różnym zakresie cenowym jak i jakościowym. Właśnie w tym specjalizuje się firma ArtPiomar, prowadzona przez Panią Marzenę Ryłko-Piotrowską.

ArtPiomar wykonuje wszelkiego rodzaju zaproszenia, winietki, certyfikaty, dyplomy czy kartki okolicznościowe, które mogą być personalizowane na życzenie klienta. Klienci bardziej wymagający mogą uczestniczyć w projektowaniu zaproszenia czy kartki okolicznościowej i decydować o jej kolorystyce, czcionce, kształcie, a nawet o rodzaju użytego papieru ozdobnego. W asortymencie firmy można znaleźć zaproszenia i kartki z okazji ślubu, chrzcin, urodzin czy studniówki. Wszystkie produkty cechuje staranność wykonania, wysoka jakość użytych materiałów oraz dbałość o szczegóły.

Obecnie wyroby ArtPiomar można zakupić poprzez strony www.tasiemkownia.pl oraz www.artpiomar.pl


Rc-Parts Tomasz Pośpiech

Rc-Parts to kolejna firma, której zamysł narodził się w wyniku hobby, w tym przypadku z modelarstwa. Hobbyści mają bardzo dobre rozeznanie rynku, znają wszystkie sklepy tradycyjne jak i internetowe, wiedzą jakich towarów brakuje i w ten sposób mogą skutecznie zapełnić niszę na rynku.

Pan Tomasz jest modelarzem od czterech lat, a zdobycie dotacji na stworzenie sklepu internetowego jest dla niego połączeniem dwóch pasji: modelarstwa i informatyki.

Oferta sklepu internetowego to przede wszystkim zdalnie sterowane łodzie, samochody i samoloty oraz części elektryczne i mechaniczne do wyżej wymienionych modeli. Sprzedawane będą modele importowane ze Stanów Zjednoczonych, Czech czy Chin; marek, które nie są w dniu dzisiejszym dostępne w innych sklepach, a sprowadzenie przez modelarzy pojedynczych sztuk nie jest opłacalne. Dodatkową usługą oferowaną przez sklep będzie bezpłatny serwis modeli zakupionych w e-sklepie oraz serwis pogwarancyjny, czyli regulacja, naprawa i wymiana zużytych części.

Pełna oferta sklepu jest dostępna na stronie rcparts.com.pl


EKOINWENTYKA

EKOINWENTYKA to nowoczesna firma consultingowo – technologiczna, opartą na wiedzy, twórczym myśleniu, autorskim know-how i innowacyjnych rozwiązaniach. Przedmiotem działalności firmy jest EKOINWENTYKA wraz z implementacją innowacyjnych ekonomicznie i ekologicznie atrakcyjnych rozwiązań do przemysłu oraz odbiorcy indywidualnego.

Działalność opiera się na poszukiwaniu twórczych rozwiązań zdefiniowanych problemów szczególnie w zakresie ekologii i ochrony środowiska wykorzystując do tego innowacyjne narzędzia lub technologie a także pobudzanie twórczego myślenia w różnych dziedzinach wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie nabyte m.in. w uczestnictwie w pracach European Technology Platform for Zero Emission Fossil Fuel Power Plant – Taskforce Technology, IICh PAN, EU Parlament, Śląski Innowacyjny Klaster Czystych Technologii Węglowych, Odpady nieorganiczne przemysłu Chemicznego – foresight technologiczny; „Bezpieczne chemikalia – projekt dla województwa śląskiego”, realizowanym przez Instytut Nawozów Sztucznych Oddział Chemii Nieorganicznej „IChN” i innych innowacyjnych działaniach i strukturach przyczyniających się do świadczenia usług przyjaznych ekologicznie i na wysokim poziomie.
Więcej na stronie http://ekoinwentyka.pl/


Poszetka.com

"Poszetka - ozdobna chusteczka noszona w kieszonce marynarki."

Poszetka.com to sklep internetowy specjalizujący się w dodatkach do mody męskiej.
Na stronie internetowej www.poszetka.com można znaleźć ponad 120 unikalnych rodzajów poszetek oraz dużo informacji praktycznych o tym wyjątkowym dodatku do mody męskiej. Stopniowo oferta producenta będzie poszerzana o kolejne akcesoria.

Poszetka.com wychodzi naprzeciw klientom oferując to czego tak bardzo brakuje w czasach masowej produkcji: tylko limitowane serie, unikalność, oryginalność oraz indywidualne rozwiązania. Perfekcyjne ręczne wykonanie zostało już docenione przez najbardziej wymagających klientów.

Wszystkich którzy:

zapraszamy do odwiedzenia strony http://poszetka.com/


Cum Laude

Wydawnictwo Naukowe „Cum Laude” specjalizuje się w wydawaniu wysokiej jakości książek, zwłaszcza w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Powstają u nas syntezy „profesorskie”, rozprawy habilitacyjne, dysertacje doktorskie. Z pełnym profesjonalizmem podejdziemy także do zadania polegającego na wydaniu pracy magisterskiej lub będącej owocem hobbystycznych poszukiwań. Wszystko to zaś zrealizujemy w nader przystępnej cenie oraz w jakości godnej naszej nazwy. Najważniejszym atutem wydawnictwa „Cum Laude” jest możliwość pozyskania do współpracy naukowców (doktorów, doktorów habilitowanych) posiadających spore doświadczenie w redagowaniu tekstów naukowych. Klient może być pewny, że przejrzą oni jego tekst, poprawią przypisy, a nawet udzielą wskazówek co ewentualnego wzbogacenia bibliografii. Jeśli będzie trzeba skontaktują z utytułowanymi recenzentami, zasugerują także stosowne zmiany stylistyczne.

Pojawienie się oficyny "Cum Laude" na rynku wydawniczym jest odpowiedzią przedstawiciela środowiska naukowego na coraz bardziej dokuczliwy brak firm zajmujących się fachowym przygotowaniem do druku książek naukowych. Prace publikowane przez Wydawnictwo "Cum Laude" trafiają do księgarń na terenie całego kraju oraz są do nabycia w sklepie internetowym mieszczącym się na stronie: www.cumlaude.com.pl.

Działamy zgodnie z mottem: Wydawnictwo "Cum Laude" to mądra myśl w pięknym opakowaniu.

dia-LOG

W związku z dynamicznym rozwojem społeczeństwa w Polsce pojawiło się równolegle duże zapotrzebowanie na usługi edukacyjne oraz służące ochronie i opiece zdrowotnej. Korzystając z dobrej koniunktury w sektorze oświatowym (duża liczba dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) pojawił się pomysł wykorzystania zdobytych kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia zawodowego. Spora luka na rynku usług logopedycznych i stale zwiększająca się dbałość rodziców o kompetencje językowe ich dzieci pozwalają mieć nadzieję, że powstały dzięki projektowi Biznesklasa Gabinet logopedyczny „dia-LOG” okaże się sukcesem.

Podstawowym przedmiotem działalności Gabinetu logopedycznego „dia-LOG” jest działalność terapeutyczna. Rynkiem dla tego koszyka usług są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz pacjenci dorośli z uszkodzeniami, którzy w wyniku choroby utracili zdolność werbalnego komunikowania się.

Drugim przedmiotem działalności firmy jest poradnictwo z zakresu ojczystego języka. Oferta ta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w szczególności maturzyści i dzieci dyslektyczne.

Dewizą gabinetu "dia-LOG" jest myśl: Terapia i nauka nie muszą być nudne! Gabinet logopedyczny powinien być przyjazny i nowoczesny, a „dia-LOG taki właśnie jest. Wszystkich, którzy chcą przekonać się, jak może wyglądać terapia XXI wieku, zapraszam na stronę www.dia-log.pl

Artanna

Artanna to firma zajmująca się produkcją szerokiej gamy solidnych sztalug malarskich i edukacyjnych, od małych sztalug stołowych na kartki pocztowe przez sztalugi skrzynkowe, plenerowe, trójnożne, studyjne po duże sztalugi pracowniane.

Oferta skierowana jest głównie do wymagających klientów, dla których liczy się przede wszystkim stabilność funkcjonalność i komfort pracy .

Firma wyróżnia się na rynku starannym wykonaniem , zastosowaniem nowych innowacyjnych rozwiązań i umiarkowaną ceną w stosunku do wysokiej jakości wyrobów.

Dodatkowo atutem, jest możliwość produkcji pojedynczych egzemplarzy czy niewielkich serii wyrobów, według indywidualnych wskazówek odbiorców.

W firmie Artanna duży nacisk stawiany jest na rozmowy z użytkownikami sztalug, w celu poznania ich potrzeb. Każda uzyskana uwaga jest brana pod uwagę przy konstruowaniu kolejnych modeli, dzięki czemu wytwarzane produkty są wyjątkowo dobrze dopasowane do preferencji użytkowników.

Aktualną ofertę można znaleźć na stronie www.artanna.info

Akademia Tańca Filan

Akademia Tańca Filan w Bielsku-Białej ma swoją siedzibę w centrum miasta przy ulicy Stojałowskiego 44 na pierwszym piętrze pawilonu handlowo-usługowego. Posiadamy profesjonalnie przygotowaną klimatyzowaną salę taneczną o pow. 115 m2 z lustrami i dębowym parkietem oraz zaplecze – szatnie damską i męską, recepcję w formie kawiarenki, sanitariat.

Oferta akademii jest bardzo wszechstronna i każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Proponujemy zajęcia dla par np: taniec towarzyski, Party Dance – disco samba, discofox, salsa, kurs tańca dla narzeczonych, studniówkowe kursy tańca, tango argentino, dla pań solo np.: taniec - zajęcia latin fever, sexy dance, show dance, taniec orientalny; fitness – Power Yoga/Bodyart, Power Energy Workout, Healthy Trening, dla młodzieży i dorosłych street&stage np.: jazz, hip-hop, cheerleaders, dancehall, dla dzieci np.: balet, zabawa z tańcem, cheerleaders, hip-hop, street&stage mix. Wszystkie zajęcia w naszej szkole są prowadzone przez życzliwych, wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają zarówno bogate doświadczenie taneczne jak i pedagogiczne oraz na bieżąco podnoszą swoje umiejętności.

Wyjątkową propozycję kierujemy do uczestników kursów tańca w parach, a w szczególności kursów tańca towarzyskiego. Zapraszamy na imprezy i wieczorki taneczne organizowane wyłącznie dla klientów naszej szkoły. Bardzo istotne jest, aby wykorzystywać nabyte umiejętności jak najczęściej, nie tylko w trakcie kursu, ale także spotykając się towarzysko z uczestnikami innych grup.

Specjalną ofertę kierujemy także do par, które w niedługim czasie planują swój ślub. Proponujemy grupowe kursy tańca dla narzeczonych, których program został specjalnie dostosowany w taki sposób by w krótkim czasie nauczyć się tego, co najpotrzebniejsze i co pozwoli swobodnie pobawić się na własnym weselu. Oprócz tego w ramach lekcji indywidualnych oferujemy kompleksowe, profesjonalne przygotowanie do pierwszego weselnego tańca (w skład oferty wchodzą: dobór muzyki z bazy utworów instruktora, profesjonalna konwersja utworów audio – przygotowanie składanek, zmiana tempa i elementów ścieżek utworów, przygotowanie choreografii o charakterze i poziomie dostosowanym do potrzeb i preferencji klienta). Zachęcamy do skorzystania również z oferty akademii w aspekcie organizacji wieczorów panieńskich.

Osobna propozycję kierujemy do osób solo – singli, które chciałyby wziąć udział w kursach tańca dla par. Istnieje możliwość zgłoszenia się w naszej bazie danych, co umożliwi nam dobór odpowiedniego partnera lub partnerki i ułatwi tym osobom udział w imprezach tanecznych organizowanych przez szkołę.

Specjalne propozycje zajęć kierujemy także w stronę młodzieży przygotowującej się do balu studniówkowego, firm, osób dysponujących wolnym czasem w godzinach porannych. Zapraszamy także wszystkich chętnych na obozy taneczne i wczasy z tańcem. Więcej informacji na stronie www.filan-taniec-bielsko.pl/

Oratio - terapia logopedyczna

Oratio - terapia logopedyczna. "Oratio" to coraz lepiej znana na rynku bielskim firma świadcząca usługi terapii logopedycznej.

Obecnie ma pod opieką dzieci z Przedszkola 49 i 44 oraz Puchatek w Bielsku-Białej.

Współpracuje ze Środowiskowym Centrum Pomocy w Bielsku gdzie realizuje autorski program profilaktyczno-terapeutyczny "Gaduła".
Pedagog - logopeda prowadzi zajęcia terapii grupowej i indywidualnej z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Zapraszamy do gabinetów w Bielsku-Białej i Pisarzowicach, wszelkie informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.logopeda.bielsko.pl

Zapraszamy do zabawy językiem:

W trzęsawisku trzeszczą trzciny,
trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny
a trzy byczki znad Trzebyczki
z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki.

Praktyka Ergoterapii – Anna Frysz

Ergoterapia (gr. ergo - czynię, działam, robię) to forma terapii, będąca ważnym środkiem leczniczym prowadzącym do rekonwalescencji chorych i niepełnosprawnych. Dzięki różnorodności metod i materiałów ułatwia pacjentom uzyskanie niezależności i aktywności.

Ergoterapia należy do zawodów medycznych, a Ergoterapeuci tak jak fizjoterapeuci przywracają sprawność ruchową, pomagają pokonywać trudności z wykonywaniem codziennych czynności oraz uczą jak radzić sobie z ograniczeniami i nie być zależnym od osób drugich.

Podstawowym przedmiotem działalności Praktyki Ergoterapeutycznej jest działalność terapeutyczna obejmująca swym zakresem nie tylko zaopatrzenie pacjenta w niezbędne środki rehabilitacyjne i pomocnicze, lecz zakłada również aktywny udział najbliższej rodziny osób chorych.

Dodatkowo realizowane jest doradztwo, ułatwiające rodzinom kontakt z chorym oraz warsztaty technik rzemieślniczych, w trakcie których pacjenci wykonując prace techniczne i plastyczne ćwiczą jednocześnie motorykę, zdolności manualne czy koordynację ruchową.

Realizowane przez Praktykę kompleksowe usługi rehabilitacyjne skierowane są do osób indywidualnych (realizowane w miejscu ich zamieszkania lub przebywania) jak również do klientów instytucjonalnych (domy dziennego pobytu, domy seniora, przedszkola i szkoły z oddziałami integracyjnymi).

Zapraszam na moją stronę internetową www.ergoterapia.eu

Zakład Usługowo-Handlowy "RELA"

Rela oferuje usługi w zakresie obróbki mechanicznej elementów metalowych, obejmujące: wiercenie, toczenie, frezowanie, cięcie plazmowe, jak również usługi spawania i montażu konstrukcji stalowych wszelkiego typu (mało- i wielkogabarytowych). Wyżej wymienione usługi są realizowane na podstawie wzoru lub dokumentacji klienta, z własnego lub powierzonego materiału. Z oferty korzystają w głównej mierze przedsiębiorstwa, ale firma świadczy również usługi dla klienta indywidualnego.

Dodatkowo Rela współpracuje z wysoko wyspecjalizowanym laboratorium wytrzymałości materiałów, dzięki czemu wykonuje również zadania metrologii warsztatowej, badania i pomiary laboratoryjne. W ofercie znajdują się również projekty prostych elementów w technice 2D i 3D, przygotowywane w programie AutoCad.

Szczegóły na stronie www.relazabrze.pl

Gabinet weterynaryjny Cztery Łapy

Gabinet weterynaryjny Cztery Łapy otacza swoich pacjentów profesjonalną opieką, zapewniając im szeroką gamę usług diagnostycznych i profilaktycznych. Mogą z niej korzystać zarówno zwierzęta domowe, jak i gospodarskie.

W Czterech Łapach można odbyć konsultacje oraz poddać zwierzęta zabiegom z dziedzin: chirurgii, dietetyki, stomatologii, położnictwa i ginekologii, a także dermatologii. Przeprowadzane są badania USG, można uzyskać również porady dietetyczne i paszowe oraz pielęgnacyjne. Ponadto gabinet oferuje szczepienia i ochronę przed pasożytami. Usługi są świadczone na miejscu, w gabinecie lub u pacjenta – możliwość wizyt i dojazdu istnieje przez 24 godziny na dobę.

www.cztery-lapy.info

Climb4you

Salewa Block to ścianka wspinaczkowa do tzw. boulderingu, czyli wspinaczki bez lin, z zabezpieczeniem materacy. Ściana ma 4,40m wysokości i ponad 300m2 powierzchni wspinaczkowej z szerokim wyborem dróg o różnym poziomie trudności. Oferta firmy jest skierowana do dorosłych i dzieci, zaawansowanych i początkujących. Do dyspozycji gości są wygodne szatnie, prysznice oraz dobrze wyposażony sklep.

Ponadto Salewa Block prowadzi sekcję wspinaczkową i kursy wspinaczkowe oraz organizuje imprezy okolicznościowe dla dzieci i zagraniczne wyjazdy wspinaczkowe. Usługi w Salewa Block świadczone są przez wykwalifikowanych i ciągle podnoszących swoje kompetencje instruktorów, pracujących na najwyższej jakości sprzęcie, zgodnie z najwyższymi standardami.

Już wkrótce ruszy strona www.salewablock.pl

EP-System

EP-System oferuje profesjonalne wsparcie przy instalacji i konfiguracji nowego oprogramowania w firmach i u klientów indywidualnych. Zajmuje się również szkoleniem pracowników i konsultacjami tak, by nowy użytkownik w pełni swobodnie korzystał z programu komputerowego.

Firma realizuje szkolenia głównie z zakresu obsługi produktów firmy Microsoft (np. pakiet biurowy MS Office, produkty serwerowe) oraz darmowych programów takich jak: Joomla (samodzielne tworzenie stron www), Moodle (prowadzenie szkoleń pracowniczych typu e-learning), LimeSurvey (przeprowadzanie badań ankietowych), FengOffice (do zarządzania projektami). Choć flagową usługą firmy są szkolenia, to specjaliści z EP-System świadczą również usługi konsultacji dla osób, które z różnych względów nie są w stanie uczestniczyć w szkoleniach.

www.ep-s.pl

Karolina Glazer – MUSICOHOLIC

Karolina Glazer jest wokalistką, kompozytorem, aranżerem i producentem w jednej osobie, zaś Musicoholic stanowi profesjonalne zaplecze menedżerskie, studyjne, organizacyjne, wydawnicze oraz promocyjne dla jej muzycznych projektów. Działalność firmy jest ściśle powiązana z dokonaniami artystki na europejskich scenach jazzowych.

W oparciu o rosnącą renomę i już rozpoznawaną na jazzowym rynku markę, Musicoholic nawiązała współpracę zarówno z instytucjami publicznymi jak i klientami prywatnymi, nie tylko na gruncie muzycznym, ale również marketingowym i wizerunkowym. W perspektywie - rozszerzenie działalności i współpraca z innymi artystami: świadczenie kompleksowych usług w zakresie wykonawstwa, produkcji i organizacji działań muzycznych oraz dystrybucji twórczości artystycznej.

www.karolinaglazer.com

A-PROGEO

Firma zajmuje się świadczeniem usług z zakresu geodezji i informatyki. Podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa jest zastosowanie nowoczesnych metod pomiarowych bazujących na technologii GPS z wykorzystaniem systemów informatycznych. W głównej mierze działalność firmy skupia się na kompleksowej obsłudze inwestycji budowlanych, tworzeniu map do celów projektowych, budowie numerycznych modeli terenu, pomiarach inwentaryzacyjnych, pomiarach odkształceń, sporządzaniu dokumentacji technicznej czy podziałach nieruchomości.

Już wkrótce ruszy strona www.aprogeo.pl.

Kontakt: biuro@aprogeo.pl.

Fotografia Specjalistyczna

Firma oferuje specjalistyczne usługi fotograficzne, których odbiorcami są najczęściej agenci ubezpieczeniowi lub organy ścigania, potrzebujący szczegółowej dokumentacji fotograficznej o najwyższej jakości. Dzięki wykonywanym zdjęciom w tzw. technice gigafotografii, klient otrzymuje kompletną, szczegółową dokumentację zdjęciową w bardzo wysokiej rozdzielczości. W ten sposób zostaje utrwalony np. stan budowy, rozmiar szkód po włamaniu, pożarze, zalaniu czy wypadku drogowym.

Firma wychodzi z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych i potrafi podjąć się najtrudniejszych wyzwań dokumentacyjnych. Ponadto wykonuje fotografie panoramiczne i prezentacje obiektów w technologii 3D.

Kontakt: biuro@i313.pl.

Studio Nagrań Nebula

Firma zajmuje się nagraniami wokalnymi, produkcją dźwięków oraz podkładów muzycznych. Ponadto korzystający z usług studia klienci mogą liczyć na profesjonalny mastering wcześniej zarejestrowanego materiału oraz miksowanie ścieżek wokalnych i dźwiękowych. Kompleksowe usługi świadczone przez firmę pozwalają na przygotowanie materiału dźwiękowego do wersji finalnej i skończonej producencko.

Studio jest otwarte dla wszystkich osób poszukujących miejsca na zarejestrowanie materiału, bądź dźwiękowego wsparcia swoich pomysłów.

Kontakt: bochnia.krzysztof@gmail.com.

STUDIO ARTIS

Studio Artis zajmuje się świadczeniem usług oraz sprzedażą produktów, których wspólnym mianownikiem jest twórczość, artyzm oraz estetyka. Działalność firmy obejmuje kompleksowe projektowanie i realizowanie kampanii reklamowych, a także obsługę Public Relations.

W zakresie promocji, studio tworzy systemy identyfikacji wizualnej, projekty graficzne materiałów reklamowych oraz prezentacje multimedialne. Studio zajmuje się też montażem filmowym i telewizyjnym, a także realizacją postprodukcyjnych efektów specjalnych, w tym: grafiki i animacji komputerowej. Ostatnią gałęzią działalności firmy jest malowanie obrazów w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klienta, a także sprzedaż gotowych prac.

Kontakt: studioartis@onet.pl.